Nov 14, 2016

Keisha Apata Mtoto wa Tatu, Ahitimu Chuo Kikuu

Mwanamuziki wa Bongo Flava, Keisha, amepata mtoto wa tatu. Kama hiyo haitoshi, muimbaji huyo amehitimu pia chuo kikuu.

Keisha ameshare furaha hiyo kupitia Instagram: Thanks Allah for blessing me with the big achievement that I have ever made in my life for obtaining my first Degree together with my 5 days new born oohh Allah you are GREAT.”

Amepost pia picha akiwa na mume wake na kuandika:

I’m grateful…happy and blessed…Thank you so much my lovely hubby for being part of my life all the way…It’s a great lucky to have you in my life, Thank you again a loving father of my 3 cute children for your endless love and continued support for making my dreams come true…It’s 100% true that….To any successful woman.. there is a man behind…I LOVE U SO MUCH MY HUSBAND.”

Keisha amehitimu shahada ya ununuzi na ugavi (Bachelor Degree in Procurement and Supplies Management) katika chuo cha CBE

Bonyeza HAPA Kudownload Application ya Udaku Special Blog Kwenye Simu Yako

Share:

0 maoni:

Post a Comment

Trending News

Copyright © Siasa Huru | Powered by Blogger Design by JK | Blogger Theme by JR